Študentská osobnosť 2015

Hlavné podujatia roku 2014


Mladý inovatívny podnikateľ r.2014


Študentská podnikateľská cena 2014


Študentská osobnosť Slovenska šk.r. 2013/2014


Nápad premenený na úspech-cyklus prednášok na VŠ v šk.r. 2014/2015

Prednáška Peter Zálešák -spoluzakladateľ a predseda predstavenstva Nay,a.s.,(Nay Elektrodom, ElectroWorld) dňa 23.4. o 9:15 hod online *tu*Nápad premenený na úspech-cyklus prednášok na VŠ v šk.r. 2013/2014


Projekty partnerov:

Program Slovnaft Growww 2015 viac info tu


Gino


Projekty partnerov 2014:

Zlatý Amos
Program Growww
Zúčastnite sa na oslavách 10. výročia členstva SR v EUNachádzate sa tu

Vyhodnotenie súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2013

Dňa 21.5. 2013 v Nitre sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenského projektu „Mladý inovatívny podnikateľ 2013“ (išlo už o 7. ročník ). Jeho úlohou bolo vyzdvihnúť a predstaviť širokej verejnosti mladých kreatívnych, inovatívnych podnikateľov, ktorí sú úspešní vo svojom odvetví podnikania. Zároveň môžu byť inšpirujúcim príkladom pre mladých ľudí, ktorí chcú začať alebo začínajú podnikať. Výhercovia súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2013 Projekt sa organizoval aj v iných krajinách pod názvom Creative Young Entrepreneur Award.

Organizovala ho mimovládna organizácia JCI –Slovensko (Junior Chamber International-Slovakia) v spolupráci so Združením podnikateľov Slovenska. Junior Chamber International - Slovakia je oficiálnou pobočkou Junior Chamber International, ktorá má zastúpenie v 120 krajinách sveta s počtom vyše 200 000 členov. Spoločnosť je medzinárodnou organizáciou mladých lídrov a podnikateľov. Združenie podnikateľov Slovenska je prvým záujmovým združením súkromných podnikateľov Slovenskej republiky založeným v novembri 1989.

Odborná komisia podujatia vybrala z 51 prihlásených 5 finalistov súťaže a to:

1) Peter Béreš - spoločnosť ProRobotic systems,s.r.o. Hlavnou náplňou firmy je výskum a vývoj novej generácie „assistive mobile robots – t.j. asistenčných mobilných robotov“ pre oblasť zdravotníctva, výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických vied, tvorba prototypov zariadení , tvorba webových systémov a špecifického softvéru. Nominovaný priniesol do spoločnosti predovšetkým nové technológie a výrobné postupy z oblasti strojárenstva, elektrotechniky, robotiky a energetiky.Počas jeho práce na projekte Kentauris vznikli nové projekty vychádzajúce z technológii a myšlienok na tomto základe.

2) Bc. Irma Chmelová, M.Sc.- spoločnosť PROSENIOR, s.r.o. ProSenior je špecializovaný portál pre seniorov (www.prosenior.eu), ktorý obsahuje e-shop s produktmi pre seniorov, informácie o službách pre seniorov a bezplatné odborné poradne. Ich e-shop je v súčasnosti najväčší špecializovaný internetový obchod pre seniorov na Slovensku. Kreativita spočíva už v samotnom nápade „všetko pre seniora na jednom mieste“ – spojenie obchodu, poskytovania informácií a komunity/sociálnej interakcie v jednom portáli. Ide o inovatívny prístup, ktorý reflektuje na potreby seniorov a ich blízkych, resp. tých, ktorí sa starajú o seniorov.

3) Lukáš Majzlan - spoločnosť The JOY, s.r.o.(www.Art4web.sk) Firma je kreatívnym digitálnym štúdiom, ktoré sa špecializuje na web design, design užívateľských rozhraní, branding a online marketing. Značka Art4web je známa aj tým, že zavádza nové trendy v oblasti web dizajnu. Inovatívnosť v oblasti technológií spočíva v používaní noviniek ako HTML5, CSS3, responsive dizajnu (pre mobilné zariadenia), či využívanie sociálnych sietí. Z neznámej značky sa za 7 rokov podnikania stala špička na Slovensku ale aj v zahraničí. Svedčí o tom aj záujem tých najväčších svetových a slovenských klientov ako Európska organizácia pre jadrový výskum- CERN, výrobca švajčiarských nožíkov Victorinox, Baťa a ďalší.

4) Juraj Sasko, M.Sc. - spoločnosť VISIBILITY, s.r.o. VISIBILITY je internetová marketingová agentúra, ktorá vznikla v roku 2009 a za svoje trojročné pôsobenie sa vypracovala na jedničku na Slovensku hlavne v oblasti SEO služieb, ktoré dopĺňa kreatívnymi digitálnymi riešeniami, online PR a reputačným manažmentom. Svoju prvú zahraničnú pobočku má v Prahe. VISIBILITY sa od svojho vzniku v roku 2009 dostala medzi top digitálne agentúry na Slovensku. VISIBILITY má momentálne približne 16 ľudí na plný uväzok a ďalších cca 20 ľudí externe alebo na polovičný uväzok.

5) Katalin Papp Varga - spoločnosť CHOCOMAZE Manufaktúra CHOCOMAZE vyrába ojedinelé ručne vyrábané čokolády. Proces výroby prebieha výlučne ručne s použitím kvalitných domácich a zahraničných surovín. Podnikateľský prínos vidí v tom, že ručne vyrábaná čokoláda na Slovensku je menej známym tovarom, preto komunikáciou, dizajnom a kreativitou značky chce túto skutočnosť zmeniť. Svoju kreativitu využíva dennodenne pri vytváraní nových kombinácií s použitím rôznorodých posýpok, ktorých kombináciou možno vytvoriť hoci aj milión kreácií .Pre firemných zákazníkov ponúka možnosť umiestnenia vlastného loga na čokoláde, čo je ojedinelý výrobok.

Udelenie špeciálnych cien

„Cena Samsung Electronics Slovakia“ (za tvorivosť a inovácie) – získal Lukáš Majzlan

„Cenu Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR“ (podnikateľ resp.podnikateľka s najväčším zamestnávateľským potenciálom) - získal Juraj Sasko

„Cena Prvej dámy SR" p. Silvie Gašparovičovej za najinovatívnejší počin v oblasti komplexných služieb pre seniorov – získala Irma Chmelová

„Cenu Ministra hospodárstva SR“ - p. Tomáša Malatinského (najinšpiratívnejší podnikateľský príbeh) -získala Katalin Papp Varga

Naši partneri

f